IDEÁLNÍ a POHODOVÁ DOVOLENÁ 2022 na české riviéře v Chorvatsku.....


Chorvatské pobřeží. Rovinj, Motovun, Opatija. Místa, která se stala díky návštěvnosti zhruba 600000 našich turistů, českou rivierou. Ale nejezdí sem jen čeští turitů. Budete-li mít štěstí můžete v luxusnějších destinacích a hotelích narazit na Anastaciu, Naomi Campbell, Stinga, Carlize Theron nebo Ralfa Schumachera. I americká herečka Tara Reid ráda na chvíli opustí New Jersey a kousek léta prožije na dovolené v Chorvatsku. Vyberete-li si Rovinj se spoustou uliček v benátském slohu šplhajících ke katedrále sv.Eufemie, můžete na její riviéře která vede od Limského zálivu k zátoce Vestar strávit aktivní dovolenou s možností windsurfingu,vodního lyžování nebo pronájmem jachty.Můžete také navštívit ostrůvky Katarina nebo Crveni otok. Nudisté si mohou vyjet na ostrůvek Maškin. Městská promenáda Riva nabízí spoustu restaurací- např. oázy gurmánů restaurace Fjord a Viking - a kaváren a těm, kteří nechtějí jít spát doporučujeme některou z diskoteras zábavního centra Monvi.Pro vyznavače dovolené s potápěním má Rovinj připravenu raritu: nejkrásnější vrak v Jaderském moři. Jmenuje se Baron Gautsch a od roku 1914 tato luxusní osobní linka, která jezdila podél pobřeží z Terstu do Kotoru, odpočívá na dně 11 n.m. od majáku Svety Ivan.Pro milovníky prostých výletů se nabízí 15km vzdálený Limský záliv, městečko Poreč 35km, Vrsar 30km, Pula 42km a nebo lodní výlet do Benátek.
V údolí řeky Mirna leží na kopci Motovun. Uchvatné městečko jehož nejstarší část se tyčí na kopci a je to výzva nechat auto i boty na podpadc�ch dole a vystoupat středověkou dlážděnou cestou. A to opravdu není legrace.Projděte hradbami,pokud máte ještě sílu, tak vystupte na zvonici ze 16. stol. Ale hlavně si nenechte ujít návštěvu kostela sv. Štěpána.Motovun je vyhlášen hlavně lanýži. V období září až listopad, kdy začíná sezona lanýžů, ohlašovaná zvony, se konají nájezdy obchodníků z celého světa, kteří tuto delikatesu, nazývanou diamant kuchyně - mimochodem cena je 120000.-K� za kilo-přijíždějí nakupovat. Vy pokud nemáte hluboko do kapsy , můžete navštívit oázu gurmánů, restauraci patřící Giancarlovi Zigantemu, který v roce 1999 našel největší lanýž o váze 1300g.Cena pokrmu s lanýži se pohybuje od 80.-e.
Kdo miluje luxus může do Opatije.Podél pobřeží 12km dlouhá promenáda Lungomare a na západ od města nejvyšší hora Istrijského poloostrova Učka.Bohatý rijecký obchodník Scarpa změnil někdejší rybářskou vísku v exkluzivní letovisko. Jeho dílem je např. vila Angiolina obklopena flórou z Japonska, Číny, jižní Ameriky a Austrálie.Všechny hotely mají vlastní pláže se schody do moře s písčitým dnem. Nejznámější jsou Slatina, Lido Tomasevac u hotelu Ambassador.Ve městě jsou pořádány celoroční akce a ty prázdninové, v době dovolených jsou ve znamení klasické a rockové hudby a filmových přehlídek.Komu by chybělo vzrušení může navštívit kasina Admiral,Domino nebo Opatiju.Na výlety je možné zvolit spoustu směrů pro pěší turistiku. Promenádní vycházka přes Volosko do Lovranu nebo trasa Carmen Sylvae. Zdatnější turisté vylezou na Učku, což trvá tři a půl hodiny nebo navštíví národní park Risnjak. Neměli by jste si nechat ujít prohlídku Villa a Park Angiolina, park sv. Jakuba a Selena Vila Amalia.A opět pro gurmety je připraveno spoustu lahůdek v restauraci Sveti Jakov / cca. 110.-e za 2 osoby./
A jelikož je klima více než příznivé, v létě může trvat období beze srážek jako na Sicílii nebo v Řecku až 100 dní, je už jen na Vás vybrat termín dovolené a místo, kde tuto dovolenou chcete strávit a my už se postaráme aby letošní dovolená byla pro Vás opravdu vydařená.....

zpět
CA mach53 doporučuje svým klientům nákup sportovního vybavení u firmy Trtík Sport. Servis lyží a snowboardů je prováděn na strojích firmy Wintersteiger.

Lyže a ski servis