Cykloturistika Rakousko

Brzo většina z Vás odloží lyžařské vybavení, ať jsou to běžky nebo sjezdovky, a pomalu zakončí zimní lyžařskou sezonu nějakou famózní lyžovačkou na ledovci. Z kopců sleze sníh můžeme vytáhnout kola a začít je prohánět na téměř stejných svazích jako v zimě nebo se vydat poznávat nové kraje a nová místa. Cykloturistika, neboli aktivní dovolená na kolech, nachází obrovský prostor v Rakousku. Připravili jsme pro Vás první cyklistické akce:


Prodloužený cyklistický víkend v Alpách

Na začátku května jako každoročně od 30.4. do 3.5 a od 6.5. do 10.5.2024 v termínu státních svátků pořádáme prodloužený cyklistický víkend v Alpách v městečku Kirchberg nedaleko Kitzbuehelu, Hotel *** ubytování s polopenzí od 825.-Kč na osobu, Novinkou je možnost si zakoupit „all inclusive 2024“ za cenu od 1050.-Kč na osobu, to znamená, že celý den může host až do 22.00 hod konzumovat jakékoliv nápoje, včetně piva i vína. Vyloučeny jsou pouze lihoviny. V ceně služby je ubytování s polopenzí, která se skládá ze snídaňového bufetu, dále je možno nabalit si svačinu na cestu, od 15 do 17 hodin se podává káva, zákusky nebo zmrzlinu, večeře se podává výběrem z několika menu. Samozřejmě, že je k dispozici bezplatně sauna, posilovna a infrakabina. Pokoje jsou k dispozici od dvoulůžkových cca 25m2 s možností přístýlky přes tří, čtyř až po pětilůžkové pokoje 42m2. Novinkou jsou tzv. Suite až pro 10 osob. Terény v okolí uspokojí jak ty, kteří se na kole rádi jen projíždějí a „kochají“ se krajinou jízdou po rovině, až po drsné „bikery“, kteří si opravdu chtějí dát zabrat, pořádně za to vzít, projet náročné a kopcovité terény a třeba zakončit pobyt sjezdem legendárního Hahnenkammu, tentokrát ale na kole. Samozřejmě, že je možnost tento hotel navštívit po celou letní sezonu. Specielně se připravují dva termíny v červnu a červenci.Další cykloturistické akce budou poznávací od 15.dubna do 15. října 2024:

DONAURADWEG


 1. První cesta vede ze Schärdingu , který se nachází asi 17 km od Passau do Vídně /orientační mapa/.
 2. Druhá trasa je z Passau do Vídně. /orientační mapa/
 3. Třetí variantu, bychom mohli nazvat jako jezerní šperk. Je to okružní cesta od Wolfgangsee přes Traunsee, Attersee, Salzburg, Bad Goisern, Hallstatt zpět k Wolfgangsee.
Pro každou cyklo trasu jsou vybrány dvě varianty, tedy náročnější a lehčí. Denní dávky se pohybují podle náročnosti od 30 km do 50 km ale jelikož jak z názvu vyplývá DONAURADWEG, jede se na kole kolem Dunaje do Vídně, takže téměř po rovině, někdy dokonce i z kopce. V některých variantách nabízíme část etapy absolvovat cca 20 km na výletní lodi.

Klienti si mohou také vybrat ubytování podle kategorie „A“ což jsou Hotely a Pensiony *** až **** nebo kategorii „B“ příjemné rodinné Pensiony ** až ***

Ubytování na této dovolené je se snídaní a klienti si mohou připlatit popřípadě i večeři.

Při každé etapě je k dispozici vozidlo, které převáží každému jeho zavazadlo od hotelu k hotelu. Zavazadla jsou pojištěna do 500.-e. Základní variantou je 7 nocí se snídaní podle vybrané kategorie /od 8499.-Kč/, u varianty Passau 5 nocí /od 6999,- Kč/. Je samozřejmě připravena sleva pro děti do 6ti let 100%, do 11ti let 50%, do 14ti let 25%, do 99ti let 10%. Pro klienty, kteří přijedou vlastními auty je připraveno hlídané parkoviště po dobu celého pobytu, pro větší skupiny můžeme zajistit společnou dopravu tam i zpět. Pro každý pokoj je připravena cyklo mapa, instrukce, plán a reklamní ledvinka na přepravu potřebných nejnutnějších dokumentů. Pro ty, kteří by rádi absolvovali takovou dovolenou a nevlastní kola, jsou kola na místě připravena k zapůjčení, samozřejmě s bezplatným servisem.


  DONAURADWEG základní údaje
Cíl akce: Rakousko
Typ: Aktivní dovolená formou cykloturistiky nebo MTB
Ubytování kat.A /hotel nebo pension *** až ****/
Kat.B/pension nebo gasthof ** až ***/
Stravování snídaně s možností dokoupení večeře
Doprava vlastní, pro skupiny bus
Nástup Wien odtud transfer vlakem nebo dle domluvy

Jednotlivé trasy:

Trasa Donauerweg 1

Ubytovací kategorie - A + B
Obtížnost - pokud používáte kolo třeba jen k cestě do práce nebo na příležitostné výlety zvládnete vše s bravurou mistrů

  Trasa Donauerweg 1
1.den přesun Wien Scharding varianta A vlakem nebo B po vlastní ose
2.den kat A - Scharding-Eferding 65km kolo 20km loď
kat B - Scharding-Wesnufer 50km
3.den kat - A Aschach-Eferding-Linz 30km
kat B - Wesenufer-Linz 62km
4.den kat - A Linz- Grein um. 60km
kat B - Linz- bad Kreuzen um.60km
5.den kat A - Grein-Wachau 63km
kat B - Bad.Kreuzen-Wachau 68km
6.den kat A - Wachau-Traismauer um 40km
kat B - Wachau-Tulln um. 65km
7.den kat A - Traismauer-Wien 65km
kat B - Tulln – Wien 40km
8.den kat A - Traismauer-Wien 65km
kat B - Tulln – Wien 40kmTrasa Donauradweg 2

Ubytovací kategorie - příjemné hotely a stylové gasthofy *** kategorie

Obtížnost - pokud je kolo váš věrný společník tak to bude „brnkačka“

  Trasa Donauerweg 2
1.den přesun Wien Passau varianta A vlakem nebo B po vlastní ose
2.den kat A Passau-Linz 80km kolo 20km loď
3.den A Linz-Persenbeug um 80km
4.den kat A Persenbeug- Krems um. 68km
5.den Krems-Wien 80km
6.den den individuální navrat domů nebo popř. transfer vlakem nebo busem do Passau pro auta pro ty co zde začínali


Trasa 3 Perla jezer

Ubytovací kategorie - A + B hotely, pensiony, gasthofy od ** do ****
Úžasná kulisa hor „Solné komory“ vás sama povede údolími od jezera k jezeru, ale pokud budete mít něco natrénováno předem, nebude to na škodu.

  Trasa 3 Perla jezer
1.den individuální přesun po vlastní ose k Wolfgangsee
2.den kat A - Wolfgangsee-Traunsee cca 45km
katB - cca 56km
3.den kat A - Traunsee-Attersee 53km
kat B - 33km
4.den kat A - Attersee - Salzburg 43km
katB - 60km
5.den kat A - Salzburg-Bad Goisern cca 33/48 potom transfer 40km
6.den katA - Bad Goisern – Ausseer Land ca 31/28km
katB - Bad Goisern – Hallstatt 31/ 42km
včetně 20km výletu vlakem do Bad Aussee
7.den katA - Ausseer Land-Wolfgangsee, 20km vlakem potom 32km na kole
katB - Hallstatt – Wolfgangsee 40km

individuální návrat domu popř. přenocování a ráno odjezdCo dalšího nabízíme?

Nedávno jsme se vrátili z inspekčí cesty, a projezdili křížem krážem Europa Sportregion, Zell am See – Kaprun a dostali toto další nádherné místo pro cykloturistiky, přímo jak se říká pod lupu. Takže v nejbližší době očekávejte vyčerpávající zprávu o nejlepších freerideových trasách, ďábelských sjezdech, tratích jako stvořených pro bikerské maratony, o možnostech alpských přejezdů. A nebude samozřejmě chybět i seznam cyklistických stezek a parků celého regionu pro obyčejné a kondiční vyjížďky. Ani si nedokážete představit dovolenou v podobě lyžování na ledovci, pak projížďce na kole, odpoledni partičce golfu a vlahý večer strávit na jezeře na zellerskem jezeře na lodi MS Schmittenhöhe, perly místní flotily která pojme 250 cestujících, při kávičce a zákusku.

Dalším lákadlem pro dovolenou na kole by měl být kraj okolo Cortiny dˇAmpezzo, Sapady, Auronza a Misuriny. Tady už to ovšem není jenom o cyklistice ale i o spoustě jezer a možností pro turistiku, vysokohorskou turistiku a lezení. Kdo zná Misurinu, tak se mu určitě okamžitě vybaví jezero a u něho momument v podobě TRE CIME DI LAVAREDO, což si žádný návštěvník tohoto kraje nemůže nechat ujít. Odtud je jenom kousek na Kronplatz kde najdete Golf club hotels PUSTERTAL, který uspokojí i ty nejnáročnější.

Další nabídkou naší CA mach53 je „Le Lienzer Dolomiten“ - příroda na dlani. Místu, kterému se říká centro cyclistico, najdete tady Pustertaler Radweg, přesunete se na Felber Tauern, můžete navštívit městečko Lienz nebo si vybrat z mnoha dalších cyklistických cest. Nebude–li se vám chtít trmácet se až do Itálie, stačí dorazit do Rakouska. Going ve Wilder Kaiser vám nabídne vše po čem zatoužíte, dokonce i možnost návštěvy koncertu s populárním ex hvězdou světového poháru Hansi Hinterseerem. Wilder Kaiser začíná být místem, které se stává známým a i Vy si ho brzo určitě oblíbíte.

Samozřejmě, že naše nabídka aktivních pobytů nebude obsahovat výhradně cyklistiku. Kromě cykloturistiky pro Vás připravujeme širokou škálu tenisových pobytů např. ve Wilde Kaiser nebo Kitzbuehelu a dalších tenisových centrech, vysokohorské nebo kondiční turistiky spolu s nordic walking v Dolomitech i Alpách, pro milovníky vodních sportů raftování na rakouských a italských řekách podle náročnosti, možnosti treninkových campů pro sportovní oddíly. A hlavně spoustu nabídek pro nejvice se rozmáhající sport – GOLF – od luxusních hřišť v soukromých a luxusních klubech, viz uvedený seznam až po útulná,dá se říct zastrčená hřišťátka, která přesto splni vaše představy. Můžete si vybrat ty kousek za hranicemi v Rakousku třeba u Neusiedel See přes ty vzdálenější v okolí Salzburgu Kitzbuehelu Zell am See nebo jinde až po ty vzdálenější, třeba v Itálii v údolí Val Gardeny.

Nebo si můžete vychutnat léto jen tak, třeba v regionu pro dovolenou jak stvořeném, Lungau. Není to jen dovolená, je to mnohem víc, je to velkolepý zážitek pro turisty, ráj pro cyklisty a všechny sportovce, ideální pro rodinou pohodu. Poznáte nové obyčeje i kulturu. Lungau, kousek ráje uprostřed velehor, je ve své původnosti a nezkaženosti ideálním útočištěm před nástrahami civilizace a šedí všedního dne. Cykloturistika pro „požitkáře“ nebo i milovníky horských tůr, golf v areálu s 18 jamkami, rafting, jízdy na kajaku, rybolov, canyoning, toulání se přírodou, turistika, návštěva hradu Mauterndorf, jízda historickým vláčkem a spouste dalších atrakcí. To není dovolená – to je mnohem víc.

Pro milivníky opravdového lenošení, relaxace a regenerace těle jsme připravili wellness pobyty od italského Brunecku, Val Gardeny, Obereggenu, Alto Adige , St . Ulrichu, Kronplatzu až po Zell am See, Schladming, Ramsau, Haus am Ennstal, Salzburgland, Amadé.Alpendorf a mnoho dalších. Stačí si jen vybrat a kontaktovat nás...............Cykloturistika v Rakousku

naše nabídka ve zkratce:

 • prodloužený cyklistický víkend v Alpách od 7.5 do 11.5 od 825.- Kč na osobu
 • DONAURADWEG tři trasy:
  Donauradweg tři cyklo trasy
  Donauerweg 1 ze Schärdingu do Vídně
  Donauerweg 2 z Passau do Vídně
  Perla jezer okružní cesta od Wolfgangsee
     
    základní údaje
  Cíl akce: Rakousko
  Typ: Aktivní dovolená formou cykloturistiky nebo MTB
  Ubytování kat.A /hotel nebo pension *** až ****/
  Kat.B/pension nebo gasthof ** až ***/
  Stravování snídaně s možností dokoupení večeře
  Doprava vlastní, pro skupiny bus
  Nástup Wien odtud transfer vlakem nebo dle domluvy


Pro účastníky dovolených na kolech, CA mach53 doporučuje vybavení, cyklomateriál a servis u firmy Kočař.


last minute
GRAN CANARIA Club Taurito Princess 03.05.2024 - 12.05.2024 z Vídně
PORTUGALSKO BAIA GRANDE **** snídaně Albuferia 08.06.2024 - 17.06.2024 z Vídně
KUBA Gran Caribe Carey *** s all inclusive Varadero 12.06.2024 - 26.06.2024 z Vídně
COSTA DEL SOL BLAY BAY BANUS **** snídaně Marbella 13.06.2024 - 22.06.2024 z Vídně
ZANZIBAR DHOW INN BOUTIQUE **** polopenze Paje 14.05.2023 - 28.05.2023 z Vídně
ZANZIBAR Paradise Beach**** all inclusive Uroa 11.04.2022 - 27.04.2022 z Vídně
ZANZIBAR Karafuu Beach Resort **** s polopenzí Pingwe 15.06.2024 -29.06 .2024 z Vídně
ZANZIBAR Pearl Boutique Hotel **** snídaně Matemwe Beach 14.04.2022 - 30.04.2022 z Vídně
KUBA Be Live Exp.Turquesa **** all inclusive Varadero 29.10.2020 - 13.11.2020 z Vídně
MALEDIVY Adaaran Select Hudhuran Fushi Resort **** all inclusive Lhohifushi 17.05.2023 - 02.06.2023 z Vídně
TURECKO HOTEL Magnolia **** all inclusive Side 15.04.2023-22.04.2023 z Vídně
KYPR Suneo Club Atlantica Hotel **** polopenze Ayia Napa 22.11.2023 - 01.12.2023 z Vídně
IBIZA Cala Llenya Resort /// Catalonia Royal polopenze **** Cala Llenya 11.05.2024 - 20.06.2024 z Vídně
SRÍ LANKA Coral Sands Hotel /Lanka Supercorals *** s polopenzí Hikkaduwa 11.06.2024 -25.06.2024 z Vídně
SRI LANKA Club Palm Bay **** all inclusive Marawila 17.05.2023 - 31.05.2023 z Vídně

další nabíka včetně last minute...


last minute
V tuto chvíli nejsou žádné last minute akce.
další nabíka včetně last minute...


last minute
V tuto chvíli nejsou žádné last minute akce.
další last minute...


last minute
NEJVĚTŠÍ ŠLÁGR POSLEDNÍ DOBY-KITE BOARDING-ZÁBAVA NA CELÝ ROK 2022 -Cabarette v DOMINIKÁNĚ , Ko Samui v THAJSKU, Santa Maria na KAPVERDÁCH, JAR, KEŇA, MAROKO a další bližší či vzdálenější destinace...
přidáno: 13. 10. 2010, zhlédnuto: 3762 x
Od 01.01.2022 jsme opět zahajili prodej zájezdů do celého světa na sezonu 2022 pro příznivce kite více...

DOVOLENÁ 2014 v černomořském ráji, dovolená 2014 v BULHARSKU...to není vůbec špatná volba....
přidáno: 14. 5. 2010, zhlédnuto: 1916 x
Bulharsko se stává již tradičně letním cílem Čechů....příjemné moře, příznivé ceny a stále modernizující se letoviska více...

TERMÁLNÍ LÁZNĚ, WELLNESS a RELAXACE ve SLOVINSKU
přidáno: 14. 5. 2010, zhlédnuto: 2544 x
Pro milovníky pohodlí, organizovaného lenošení a odpočinku jsme nově připravili nádherné místo ve Slovinsku nedaleko Mariboru.....Řetězec více...

TERMÁLNÍ LÁZNĚ V MAĎARSKU s návštěvou Pavlovic...2021 - 2022
přidáno: 26. 11. 2009, zhlédnuto: 3665 x
Od měsíce září 2021po celý podzim zimu a dale jaro2022, každou první sobotu pořádáme jednodenní zájezd více...

VKENDOV A JIN ZKRCEN POBYTY PRO 2-4 osoby V NADSTANDARTN VYBAVENM BYT VE SCHLADMINGU
přidáno: 8. 11. 2009, zhlédnuto: 1843 x
Pokud se nemete "utrhnout" na cel tden a mte monost jenom 3-4 dn volna, tak vyuijte více...

SLUNCE, MODR OBLOHA, SKVL TERNY. TO JE LYOVN v ITLI..Pipravili jsme pro vs lyask pobyty na jarn obdob a do konce sezony. Alta Badia, Sella Ronda, Kronplatz, Val gardena ekaj na vs
přidáno: 2. 11. 2009, zhlédnuto: 1611 x
Pro milovnky lyovn na upravench ternech a hlavn za pjemnho a pokud mono slunenho poas, kter více...

ZAJISTTE SI JI NYN JARN PRZDNINY NA HORCH. Zahjili jsme prodej lyaskch jarnch przdnin v Rakousku, 7 x Hotel*** s PP a 6 x skipas od 649.-e...za osobu, dti slevy dle vku
přidáno: 19. 10. 2009, zhlédnuto: 1797 x
Pojete s nmi do Alp. Mme pro Vs hotely*** komfortn vybaven saunou, prou, infrakabinou nebo posilovnou více...

LYOVN V BULHARSKU.Objevujte nov lyask stediska za pijateln ceny.Pojete s nmi na jarn przdniny do Bulharska
přidáno: 13. 10. 2009, zhlédnuto: 1900 x
Pojete s nmi objevovat nov lyask terny a uijte si lyovn v Bulharsku po as zimn sezony. více...

ZÁVOD VŮLE, ODVAHY A SÍLY.Vyzkoušejte svoji kondici účastí na Maratona des Dolomites 2014
přidáno: 20. 5. 2009, zhlédnuto: 2773 x
Zůčastněte se s námi dalšího ročníku, jedné z nejtvrdších zkoušek fyzické kondice a vůle cyklistů včetně více...

GOLF a DOVOLENÁ 2022 NA FLORIDĚ v soukromé vile s vlastním bazénem, s autem k dispozici, na desítkách nádherných golfových hřišť v blízkém okolí........
přidáno: 10. 11. 2008, zhlédnuto: 5293 x
Pro milovníky golfu, kteří pro svého koníčka udělají cokoliv a budou za ním cestovat kamkoliv, jsme více...

zobrazit vše...
Rychlý kontakt
Dr. Michal Mach
tel.: 606 707 060

CA mach53 doporučuje svým klientům nákup sportovního vybavení u firmy Trtík Sport. Servis lyží a snowboardů je prováděn na strojích firmy Wintersteiger.

Lyže a ski servis