DOVOLENÁ, RENESANCE,ROMANTIKA, ITÁLIE, - dovolená 2022 v Toskánsku


Nechte ležet katalogy jiných cestovek klidně pod stolem a navštivte jednu z úžasných zemí, kterou doporučujeme podle vlastních zážitků - Toskánsko. Středověké uličky, úžasná krajina s piniemi a olivovníky, vrcholky hor, moře, víno,... to všechno musíte vidět i ochutnat.V těch dnech , které tam strávíte a které by se daly nazvat "dolce vita" by jste mimo jiné neměli vynechat Florencii, Sienu a Luccu. To první město je jedno z nejkrásnějších renesančních měst na světě.Když se vyšplháte na vrcholky nad Florencií otevře se vám jedinečný pohled na středověké město s desítkami věží a věžiček, nejnavštěvovanější místo Florencie most Ponte Vecchio, katedrálu Santa Maria del Fiore,palác San Lorenzo a další skvosty. Při prohlídce města nesmíte vynechat sochu Davida a spoustu galerií a muzeí např. Galleria Palatina.
Za hodinku se mmůžete autem přesunout do Sieny, které vévodí pozoruhodné náměstí, připomínající hlediště amfiteátru-Il Campo.Toto místo je obsypáno posedávajícímí a odpočívajícími turisty, kteří si užívají pohled na radnici Palazzo Pubblico s věží vysokou 102m. Procházka uličkami Sieny, to je pravá Itálie.Řemeslníci opravují nábytek, ženy věší prádlo přes ulici z okna do okna, staří lidé jen tak posedávají před domy a to všechno "piano piano".Na všechno je dost času.A protože se nikam nespěchá počítejte s tím, že i večeře začne pozdě a možná se protáhne až do rána.
A pokud vám zůstanou ještě nějaké síly nenechte si ujít další výlet do Luccy.Středověké horské městečko kousek od Pisy - další návod na výlet - s dvanáctimetrovými hradbami, na kterých je promenáda.Můžete si prohlédnout rodný dům Giacoma Pucciniho, projít nejrušnější ulici Via Fillungo, dóm sv. Martina a nakonec si prohlédnout palác na Piazza Napoleone. Je toho ještě hodně, jako třeba termální lázně Terme Saturnia a Terme San Fillipo. Nesmíte také zapomenout na nákupy.Olivové oleje, víno Chianti,aromatické sýry, kořeněná slanina, kůže......Zkrátka kouzelný kraj kam se budete rádi a často vracet.zpět
CA mach53 doporučuje svým klientům nákup sportovního vybavení u firmy Trtík Sport. Servis lyží a snowboardů je prováděn na strojích firmy Wintersteiger.

Lyže a ski servis