SPLŇTE SI DOVOLENOU SNŮ - to je dovolená 2022 v Andalusii


zobrazit víceJednou z nejkrásnějších částí španělské Andalusie je Pobřeží světla. To je Costa de la Luz, kde téměř celý rok svítí slunce, 330 slunečných dnů v roce.Na jaře si tady připadáte jak v Karibiku a Cadiz který na pobřeží leží, dokonce nahrazoval filmařům bondovek Havanu.Vystoupejte na Torre Tavira a nejstarší město v Evropě budete mít jako na dlani. Můžete pozorovat i unikátní přístav a zjistíte, že Cádiz, velice pohledné historické město,je skoro ostrov protože ho s pevninou spojuje jen úzký pás země.Můžete lenošit se sklenkou sherry na velmi pěkných písčitých plážích nebo se vydat na řadu atraktivních výletů.Vydáte-li se na jih, můžete se zastavit v letovisku Sancti Petri a zahrát si golf v sousedství luxusních hotelů. V celé oblasti je jich však více než dvacet.Ovšem při cestě na jih nesmíte vynechat mys Trafalgar, místo slavné bitvy v roce 1805, ve které zahynul admirál Nelson.Dál po cestě na jih narazíte na Vejer de la Frontera, jednu z "bílých vesniček", které stojí na vysokých kopcích a svítí do dálky. Odtud ten název. Podél pobřeží projedete rezervaci Breea a než se nadáte jste na nejjižnějším cípu Andalusie ve městečku Tarifa, jehož název odkazuje na berberského dobyvatele Tarika. Pokud máte chuť, můžete se dostat za pětačtyřicet minut trajektem do marockého Tangeru.Oblast kolem Tarify je atraktivní hlavně pro surfaře.Cestovatelé se mohou vydat na moře a pozorovat verlyby a delfíny.
O třicet kilometrů dále bude soutěžit o vaši přízeň Jerez de la Frontera.Nemá sice moře ale nabízí jiné minimálně dvě atrakce.Královskou andaluskou školu jezdeckého umění, která nabízí program s vystoupením, které připomíná balet, kde hlavní roli hrají koně.Druhou chloubou je , že v Jerezu má domov sherry.Je zde velké množství sklepů, kterým se říká bodegas a exkurze do některého z nich stojí opravdu za to.Jedním z nejznáměších je Concha neboli Mšle od architekta Eiffela. Zajímavou je i návštěva místního rybího trhu.Najdete tu vedle krevet i žraločí maso a to vše za lidové ceny.Váš lékař by vás za životosprávu, která je v Andalusii běžná asi nepochválil. Obědvá se okolo třetí a večeře se nepodává před půl desátou večer.Tradicí je , že k objednanému alkoholu dostanete tapas-jednohubky- třeba s mořskou rybou.Pobřeží světla je ke svým Andalusanům velmi štědré. Taktéž i ke všem, kteří se sem vypraví odjinud. Tak neváhejte zkuste ho objevit a určitě se budete ještě chtít zase vrátit.....

zpět
CA mach53 doporučuje svým klientům nákup sportovního vybavení u firmy Trtík Sport. Servis lyží a snowboardů je prováděn na strojích firmy Wintersteiger.

Lyže a ski servis